سفر به صنعت 4

امروزه صنایع نفت، گاز و انرژی در جهان به دنبال بهترین راهکارهای عملیاتی برای انتقال انرژی، کربن‌زدایی، بالا بردن سطح ایمنی پالایشگاه‌ها و افزایش بهره‌وری هستند.

شرکت فناپ زیرساخت با سبد کاملی از محصولات و راهکارهای یکپارچه، به صنایع نفت، گاز و انرژی کمک می‌کند تا مسیر تحول دیجیتال را به سلامت و با تمام توان بپیمایند و با بهره‌گیری از فناوری‌های نوپدید صنعت 4 بهره‌وری را افزایش دهند و راهبردی‌های خود را پیاده‌ کنند.

راهکارها

راهکار هوش مصنوعی در صنعت
هوش مصنوعی

راهکارهای متنوع هوش مصنوعی فناپ زیرساخت در زمینه سنجش از دور، نظارت تصویری هوشمند و لباس‌های پوشیدنی بهره‌وری و ایمنی را در فضاهای صنعتی افزایش می‌دهد.

فنارپی، راهکار جامع مدیریت منابع سازمانی
راهکار جامع مدیریت منابع سازمانی

راهکار جامع مدیریت منابع سازمانی فنارپی، بر مبنای تجارب برتر بین‌المللی و پوشش‌دهی قوانین کسب و کار در ایران توسعه یافته است. بستر فرایندگرای فنارپی، به تسهیل تصمیم‌سازی، یادگیری و هوشمندی در محاسبه بهای تمام شده و مدیریت عملکرد، در سازمان‌های بزرگ و متوسط کمک می‌کند.

کنتور هوشمند فناپ زیرساخت
پلتفرم مدیریت کنتورهای هوشمند

سامانه اندازه‌گیری یکپارچه هوشمند با ایجاد بستر مخابراتی دو طرفه، قابلیت قرائت، پیکربندی، نظارت و کنترل از راه دور کنتورها را برای مدیریت، پردازش و تحلیل اطلاعات بصورت خودکار تولید می‌کند.

لیوینگ لب فناپ زیرساخت
لیوینگ لب

لیوینگ لب فناپ زیرساخت یک زیست بوم برای آزمودن، توسعه دادن و تکامل محصولات درفرایند تجاری‌سازی است که از پرورش ايده‌ها تا رسيدن به محصول اوليه را در بر می‌گیرد.

یکپارچه سازی زیرساخت
مرکز داده

فناپ زیرساخت، با پشتوانه نیروهایی متخصص و سال‌ها تجربه در طراحی و راه‌اندازی مراکز داده‌ مقیاس بزرگ و همچنین مراکز داده مجتمع‌های صنعتی، یکی از شرکت‌های پیشتاز در این حوزه است.

یکپارچه سازی زیرساخت
نظارت تصویری

فناپ زیرساخت، تمامی اقدامات در زمینه پیاده‌سازی سامانه نظارت تصویری در محیط‌های صنعتی را بر عهده می‌گیرد که شامل مواردی چون تامین، طراحی و جانمایی دوربین‌های نظارتی می‌شود.

صنعت نفت، گاز و انرژی

پلتفرم کنترل و مدیریت کنتورهای هوشمند گاز

پلتفرم کنترل و مدیریت کنتورهای هوشمند گاز یک سامانه یکپارچه است که سخت‏‌افزار، نرم‌افزار، شبکه و بستر مخابراتی را در بر می‌گیرد. این سامانه اطلاعات میزان مصرف را به همراه سایر اطلاعات تعریف شده، از سمت مصرف­ کننده جمع‌­آوری، ذخیره و پردازش می‌­کند. این سیستم با ایجاد بستر مخابراتی دو سویه، قابلیت خوانش، پیکربندی، نظارت و کنترل از راه دور کنتورها، جمع‌آوری، مدیریت، پردازش و تحلیل اطلاعات را دارد. این سامانه همچنین می‌تواند تحلیل­‌های فنی و غیرفنی لازم را در قالب گراف­‌ها و گزارش‌­های مختلف بصورت خودکار ارائه کند.
از پلتفرم کنترل و مدیریت کنتورهای هوشمند، طی مراسمی در بهمن ماه سال 1400 رونمایی شد.

آیا می‌دانید؟

هوش مصنوعی

پژوهش‌ها نشان می‌دهد که بهره‌مندی از هوش مصنوعی تا سال 2030 می‌تواند 1.3 تا 2.6 تریلیون دلار ارزش افزوده ایجاد کند.

تقاضا در صنعت نفت

طبق نظرسنجی BCG بیش از ۶۰ درصد سرمایه‌گذران در صنعت نفت معتقدند تقاضا در سال ۲۰۳۰ به بالاترین اندازه خود می‌رسد.

گازهای گلخانه ای

صنایع نفت، گاز و انرژی بصورت مستقیم مسئول تولید 10درصد گازهای گلخانه‌ای در سراسر جهان هستند.

تماس با شرکت فناپ زیرساخت

برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در فناپ زیرساخت تماس بگیرید.