خدمات تخصصی لیوینگ لب

بستر جامع سنجش و پرورش نوآوری‌ها

لیوینگ لب در یک نگاه

لیوینگ لب (Living Lab) یا آزمایشگاه زنده را می‌توان محیطی متشکل از ذی‏‌نفع‌های مختلف نوآوری‌ها، همچون بهره‌برداران اصلی، نمایندگان کسب‌وکارها، ارائه‌دهندگان فن­اوری‏ و راهکار و کسب‌وکارهای نوپا و … تعریف کرد که ایده‌پردازان و نوآوران در آن با رویکرد مشارکتی به خلق ایده‌‏ها و نوآوری‏‌ها و ایجاد ارزش‏‌های پایدار برای تمام ذی‏نفع‌ها و ذی­‌نفوذها بر اساس تجربیات واقعی از حس مسئله یا نیاز موجود در صنعت می‌پردازند.

بهره گرفتن از فضای آزمایشگاهی لیوینگ لب برای بررسی ایده‌های نوآورانه سبب می‌شود که ایده‌ها و طرح‌ها پیش از ورود و اجرا در سطح عملیاتی محیط­‌های صنعتی، در مقیاسی کوچک‌تر عملیاتی و ایرادهای آن شناسایی و اصلاح شود و پس از این مرحله در محیط واقعی به‌کار گرفته شوند.

از ایده تا اجرا

ایده یابی

1

به‌گزینی ایده‌ها

2

ارزیابی ایده‌ها

3

ارزیابی پیش از توسعه

4

ارزیابی پس از تولید آزمایشی

5

ارزیابی پیش از تجاری‌سازی

6

چرا لیوینگ‌لب؟

جامع‌ترین راهکار یکپارچه سازمانی برای سازمان‌های بزرگ‌مقیاس تولیدی و خدماتی در راستای تحول دیجیتال
فرایندگرایی با استفاده از پلتفرم مدیریت فرایندهای کسب و کار و ایجاد یکپارچگی در فرایندهای سازمان
پشتیبانی از صنعت ۴؛ ارتباط مستقیم با تجهیزات هوشمند و لایه اتوماسیون صنعتی و بهره‌گیری از اینترنت اشیا

راهکاری برای صنایع نوآور

ایده‌های نوآورانه در فرایند توسعه و تجاری‌سازی، نیازمند سپری‌کردن آزمون‌‌های مختلف هستند تا در یک روند آزمایشگاهی در محیط شبیه‌سازی برای کاربردهای واقعی ارزیابی شوند. برای این کار نیازمند ابزار و فضا برای آزمایش و مدیریت در زمینه سخت‌افزار و نرم افزار هستند. اما در دنیای امروز بسیاری از شرکت‌ها امکان فراهم کردن انحصاری چنین آزمایشگاهی را ندارند. بنابراین مسیر حرکت كسب‌وكارها به سوی استفاده اشتراکی از این گونه منابع است.
لیوینگ لب فناپ زیرساخت، زیست‌بومی برای آزمودن، توسعه‌دادن و تکامل محصولات درفرایند تجاری‌سازی است که از پرورش ايده‌ها تا رسيدن به محصول اوليه را در بر می‌گیرد و آماده همکاری با شرکت‌های نوآور است.

درگاه اینترنت اشیا

درگاه اینترنت اشیا صنعتی با قابلیت تبدیل بسترهای ارتباطی، امکان تبدیل پروتکل‌های صنعتی و پروتکل‌های اینترنت اشیا و همچنین قابلیت پردازش لبه‌ای در زمره زیرساخت‌های به روز و ضروری هوشمندسازی در افق انقلاب صنعتی چهارم است.
درگاه اینترنت اشیا صنعتی فناپ زیرساخت، محصولی دانش بنیان است که مراحل طراحی و ساخت تولید آن را متخصصان شرکت انجام داده‌اند.

هدف لیوینگ‌لب فناپ‌زیرساخت

هدف از معرفی و تحقق طرح لیوینگ‌لب فناپ‌زیرساخت، توسعه دانش و معرفی راه­کارهای تخصصی و فناورانه محوری است که از جانب اپراتور صنعت هوشمند، در لیوینگ‌لب آزموده شده و پس از اخذ تاییدیه‌های لازم به تمام بهره­‌برداران صنعتی معرفی و در اختیار آنها قرار می‌گیرد. راه­کارهایی که به تحولی ساختاری در سبک‌­های تصمیم­‌گیری و اجرا منجر می‌شود، کیفیت تصمیم­‌گیری­‌ها را بهبود می‌بخشد، موجب مدیریت فناورانه‌محور تولیدات صنعتی و اجرای بیشتر راهبردهای درست و دقیق می‌شود.
در لیوینگ‌لب فناپ‌زیرساخت، بهترین و نوآورانه‌ترین مفاهیم، اید­ه‌ها، سبک­‌های نوین حاکمیت سازمانی و مزایا و معایب فناورهای نوظهور و تحول­‌آفرین، پیش از تجویز به صنعت مورد آزمایش و ارزیابی قرار می‌گیرد تا مبنایی برای اعمال تنظیمات هوشمند در سطح راهکارها و برنامه­‌های توسعه­‌ای صنایع شود.

آینده راهکار

لیوینگ لب فناپ زیرساخت، با تولید دانش فنی و مدیریتی و همچنین استانداردسازی و ایجاد اکوسیستم بازیگران عرصه هوشمندسازی صنایع، تلاش می‌کند فرآیند نوآوری از ایده تا بازار را تسریع کند و رویه‌های چرخه عملکرد و عمر محصولات را در راستای ارتقای کیفیت تولید، بازارسازی و بهبود تجربه مصرف کننده را در زیست بوم‌های شهر هوشمند، انرژی هوشمند، کشاورزی هوشمند و صنعت هوشمند تدوین کند.

لیوینگ لب بستر اتحاد راهبردی نخبگان علمی و صنعتی را، برای دستیابی به آخرین یافته‌های علمی و فناوری برای کاهش وابستگی به واردات و خلق راهکارهای بومی فراهم می‌کند.