Social responsibility

ارزش آفرینی اجتماعی

فناپ زیرساخت به‌عنوان نخستین اپراتور صنعت هوشمند کشور، تمرکز بر اهداف صنعتی و تجاری را با اهداف فناورانه خود ترکیب کرده است. اتخاذ چنین رویکردی سبب شده است این شرکت قادر به ارائه خدماتی باشد که به توانمندسازی آحاد گوناگون جامعه کمک می‌کند؛ خدماتی که دسترسی به پرکاربردترین فناوری‌های روز را برای همه مهیا کرده و با رواج بهره‌مندی از آن در موقعیت‌های مختلف، می‌تواند دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کند.

کمک به هوشمندسازی صنایع
با ظهور انقلاب صنعتی چهارم، بسیاری از صنایع درصدد هوشمندسازی زیرساخت‌های خود برآمده‌اند. این امر علاوه بر رشد بهره‌وری صنایع، رونق اقتصادی چشمگیری را برای کشورمان به همراه دارد. فناپ زیرساخت با تشخیص سرویس‌های مورد نیاز صنایع در تلاش است با مجری‌گری و اپراتوری صنعت هوشمند و سرمایه‌گذاری در این حوزه، تمام زیرساخت‌های مورد نیاز برای این امر را فراهم کند.
کاهش میزان تصادفات جاده‌ای
تلفات جانی، زنجیره‌ای از آسیب‌ها را متوجه جامعه می‌کند؛ از آسیب‌های عاطفی و مالی تا آسیب‌های اجتماعی. مقایسه آمار تصادفات منجر به تلفات در سال ۱۳۹۹ با یک سال قبل از راه‌اندازی پروژه ملی سامانه سرعت سنج در ۵ استان فارس، کرمان، مازندران، گلستان و آذربایجان شرقی، نشان می‌دهد آمار مصدومین ۱۸.۴% و میزان متوفیات ۱۶.۷% کاهش داشته است.
اشتغال‌زایی و توسعه اقتصاد محلی
در سال ۱۴۰۰ که بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها به‌علت همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ به اجبار به تعدیل نیرو و کاهش نرخ استخدام روی آوردند، فناپ زیرساخت به روند رو به رشد جذب متخصصان حوزه‌های مختلف ادامه داد و ۲۸.۳% از همکاران این مجموعه در سال ۱۴۰۰، از متخصصان خبره شهرستان‌های مختلف مانند اصفهان، سمنان، طبس، قم، کرمان و همدان هستند.
پشتیبان سلامت جامعه
فناپ زیرساخت در راستای مسئولیت اجتماعی خود، همکاری طولانی مدتی با انجمن اتیسم ایران دارد و در کنار فراهم کردن زیرساخت‌های شبکه آن مجموعه، امکانات مرکز تماس (به منظور پاسخگویی به سوالات، آموزش و اطلاع‌رسانی) را برای این مجموعه فراهم کرده است. همچنین با همه‌گیری کرونا، این امکانات را در اختیار ستاد مقابله با کرونا استان تهران نیز قرار داده است.