پادکست گفت‌وگو محور «در مسیر زیرساخت» که برای همکاران فناپ زیرساخت تولید و منتشر می‌شود، به موضوعات درون سازمانی در قالب یک برنامه رادیویی می‌پردازد. اطلاع‌رسانی نسبت به آخرین تحولات و پیشرفت فناوری‌های مرتبط با کسب‌وکار فناپ زیرساخت از دیگر اهداف تولید این پادکست است.

این پادکست را واحد ارتباطات و برندینگ فناپ زیرساخت با همکاری دیگر واحدهای شرکت تولید می‌کند. پادکست «در مسیر زیرساخت» قرار است بستری برای ارتقای فرهنگ سازمانی، همدلی بیشتر  و ارتباط موثرتر با همکاران بر مبنای ارزش‌های سازمانی باشد.

بجز گفت‌وگوی دوطرفه با مهمان هر اپیزود که محور و موضوع اصلی آن اپیزود را مشخص می‌کند، بخش‌های متنوع دیگری نیز برای این پادکست پیش‌بینی شده است:

  • در بخش «فن‌بوک» یکی از 40 روایت کتابچه فن‌بوک را می‌خوانیم؛ محصولی که بطور اختصاصی برای همکاران و مخاطبان فناپ‌زیرساخت تولید شده است. در این کتابچه با زبان طنز، به گوشه‌هایی از سیر تاریخ تکامل فناوری‌ها، چالش‌های توسعه فناوری‌های نو در ایران و نوع تعامل جامعه با فناوری‌های تحول‌ساز اشاره شده است.
  • در «تازه‌ها» آخرین خبرهای درون سازمانی فناپ زیرساخت را مرور می‌کنیم؛ از تازه‌ترین دستاوردهای شرکت در به سرانجام رسیدن پروژه‌ها گرفته تا خبرهای مسابقات ورزشی درون سازمانی.
  • «مهاجران» عنوان بخشی است که در آن گفت‌وگوی دو همکار فناپ زیرساخت را با هم گوش می‌کنیم. «مهاجران» فرصتی برای گفت‌وگو با عزیزانی است که روزگاری همکارمان بوده‌اند و امروز به هر علتی ما را همراهی نمی‌کنند اما فرصت ارتباط با آنها را جزو سرمایه‌های اجتماعی خود می‌دانیم.
  • در بخش «فکت» هر بار دانستنی‌هایی از دنیای دانش و فناوری را مرور می‌کنیم که موضوعش می‌تواند فراتر از کسب‌وکار شرکت اما مرتبط با موضوع اپیزود باشد. دانستنی‌هایی بر پایه واقعیت‌های علمی که به باز شدن دریچه‌ای تازه از جهان به روی ما کمک می‌کند.

این‌ها بخش‌هایی ثابت، قابل پیش‌بینی و همیشه تکرارشونده در پادکست در مسیر زیرساخت نیست و به مرور بخش‌های متنوع دیگری متناسب با نیاز مخاطبان، مشارکت همکاران و بر مبنای پیشنهادهای شنوندگان به این پادکست افزوده می‌شود.

یکایک آیتم‌های این پادکست با مشارکت همکاران فناپ زیرساخت در واحدهای مختلف در ساختمان‌های کیش، مرزداران، پردیس و کرمان تولید می‌شود. طراحی آیتم‌ها و سیر روایی «در مسیر زیرساخت» بگونه‌ای است که محتوای آن برای اعضای خانواده همکاران و دیگر شنوندگانی که در مجموع به موضوعات کلی مرتبط با کسب‌وکار شرکت فناپ زیرساخت علاقه‌مندند نیز شنیدنی و جذاب باشد.