فناپ زیرساخت

نقش اساسی هوشمندسازی صنایع در دوران بحران کرونا بیش از پیش مورد توجه صاحبان صنایع و کسب‌وکارها در سراسر جهان قرار گرفته است. نظرسنجی‌های انجام شده نشان می‌دهد بسیاری از صنایعی که به سمت هوشمندسازی حرکت نکرده بودند به لزوم این تغییر آگاه شده‌اند.
ایجاد نخستین اپراتور صنعت هوشمند و قرار گرفتن در لیست سه شرکت برتر ارائه دهنده خدمات و محصولات صنعت ۴ در غرب آسیا، چشم‌اندازی است که فناپ زیرساخت برای رسیدن به آن، گام‌هایی اساسی برداشته است.
ماموریت فناپ زیرساخت به عنوان اپراتور صنعت هوشمند این است که با بهره‌گیری از مدل‌ها و الگوهای نوپدید مبتنی بر فناوری‌های نوظهور پنج گانه، در جهت تحقق کارخانه‌های هوشمند، با تمرکز بر شش بازار هدف، به توسعه صنعتی پایدار و فراگیر ایران کمک کند.

پخش ویدیو

فناوری‌های دیجیتالی بطور فراگیری همه جوانب زندگی و سازوکارهای زیست انسان امروزی را دگرگون کرده‌اند.
امکان بهره‌گیری همزمان از دنیای فیزیکی و دیجیتالی نه تنها معادلات صنعتی را تغییر داده بلکه فراتر از آن الگوها و پارادایم‌های ذهنی انسان را دگرگون کرده از همین رو لازم است رویکردهای نوینی برای همراهی با دنیا، چه در نقش یک شهروندی و چه در قامت یک کنشگر حرفه‌ای در حوزه صنعت، داشته باشیم.

Smart industry Operator

اپراتور صنعت هوشمند

همزمان با ورود به عصر صنعت ۴ و با توسعه فناوری‌های نو، پیچیدگی‌ها و الزامات صنعت تولید نیز در سال‌های اخیر، پیوسته افزایش یافته است. امروزه عواملی مانند تشدید رقابت‌های بین‌المللی، افزایش نوسانات بازار، تقاضا برای محصولات کاملاً سفارشی (شخصی‌سازی شده) در کوتاه‌ترین زمان ممکن، چالش‌هایی جدی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها ایجاد کرده است. آنقدر که به نظر می‌رسد رویکردهای موجود برای تولید محصولات و خدمات، دیگر به اندازه گذشته ارزش‌آفرینی نمی‌کنند. کارشناسان معتقدند ریشه چنین چالش‌هایی را در حوزه‌هایی مانند پیشرفت سریع فناوری و هوشمندسازی باید جستجو کرد؛ موضوعی که طیف وسیعی از تجارت‌های نو پدید را ایجاد کرده است.
سازمان تجارت و سرمایه‌گذاری آلمان در تعریف صنعت ۴ تصریح کرده است: «یک تغییر فراساختاری است که به واسطه پیشرفت‌های فناوری امکان‌پذیر شده و به تغییر و تحول فرآیند‌های قدیمی تولید منجر می‌شود. به بیان ساده‌تر، این تحول بنیادین به این معناست که تجهیزات مرتبط با تولیدات صنعتی، به تنهایی بر تولیدات برنامه‌ریزی شده غیرقابل تغییر در خطوط تولیدی متمرکز نیستند، بلکه محصول و تجهیزات سازنده‌ آن در مورد نحوه‌ تولید و اینکه دقیقاً چه خروجی حسب نیاز خاص مشتری باید انجام شود با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.»
امروزه صنایع و کارخانه‌های بزرگ – افزون بر تمرکز روی تولید و توزیع – ماموریت‌های جدیدی را برای پیشرفت در مسیر تحول دیجیتال در دستور کار قرار داده‌اند. اینجاست که فناپ زیرساخت به عنوان نخستین اپراتور صنعت هوشمند با بهره‌گیری از مدل‌ها و الگوهای نوپدید مبتنی بر فناوری‌های پنج گانه اینترنت اشیا، کلان داده، هوش مصنوعی، محاسبات ابری و بلاک‌چین، به عنوان شریکی راهبردی، تمام راهکارها و محصولات مورد نیاز در صنعت ۴ را به صاحبان صنایع و سازمان‌های بزرگ ارائه می‌دهد و حرکت آن‌ها را در مسیر هوشمندسازی و دستیابی به تحول دیجیتال سرعت می‌بخشد. ‌

چــرا فناپ زیرسـاخـت؟

یکپارچگی خدمات زیرساخت
یکپارچگی خدمات زیرساخت
مشتریان می‌توانند به راحتی با برون سپاری تمام بخش‌های هوشمندسازی صنعت خود به فناپ زیرساخت، از ارزش افزوده همنشینی رایانش ابری، اینترنت اشیا و راهکارهای جامع برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) بهره‌مند شوند.
سرمایه انسانی متخصص
سرمایه انسانی متخصص
سرمایه انسانی شرکت فناپ زیرساخت متشکل از کارشناسانی است که در تمامی حوزه‌های مورد نیاز هوشمندسازی صنایع تخصص دارند و همین امر، این مجموعه را به بازیگری شاخص در صنعت تبدیل کرده است.
مدیریت نقدینگی
مدیریت نقدینگی
در شرایط کنونی که نقدینگی پایین، آسیب‌های متعددی را به پروژه‌ها تحمیل کرده، فناپ زیرساخت با توان نقدینگی بالا تمامی پروژه‌های مشتریان خود را بدون آسیب دیدن از مشکلات مالی به بهره‌برداری می‌رساند.