مسینو گامی بسوی هوشمندسازی صنایع معدنی و فلزی

حضور نمایندگان فناپ زیرساخت در گردهمایی نوآوری و فناوری مجتمع مس شهربابک

مسینو

نخستین گردهمایی نوآوری و فناوری مجتمع مس شهربابک با نام مسینو به‌منظور تعامل بیشتر بین اجزای اکوسیستم معدن و صنایع معدنی کشور با نظام ملی نوآور، 28 و 29 آذر در مجتمع مس شهر بابک برگزار شد.

گردهمایی نوآوری و فناوری مجتمع مس شهربابک شامل سه بخش اصلی همایش (سخنرانی و شش پنل تخصصی)، نمایشگاه و بازدید از مجتمع مس شهر بابک است و زهیر مرشدی و رامین شکری‌پور از مدیران بخش صنعت هوشمند فناپ زیرساخت به دعوت میزبان در این رویداد حضور داشتند.

اهداف گردهمایی مسینو در شش محور موضوعی تعریف شده‌اند که عبارتند از : توسعه و تعامل اکوسیستم نوآوری با مجتمع مس شهربابک، آشنایی شبکه دانش بنیان کشور با مجتمع مس شهربابک، ارائه نیازهای فناورانه Reverse Pitch، تأمین مالی جمعی نیازهای فناورانه، برگزاری جلسات تعاملی مدیران و شرکتهای دانش بنیان، برگزاری تور فناوری و بازدیداز واحدهای مختلف تولیدی مجتمع.

در روز نخست این رویداد سه پنل تخصصی برگزار شد که پنل تجربه نگاری در نوآوری و تکنولوژی صنعت معدن با دبیری پژوهشگاه مطالعات فناوری ریاست جمهوری و پنل تامین مالی در حوزه نوآوری و فناوری با دبیری انجمن صندوق‌های خطرپذیر ایران برگزار شدند و موضوع پنل سوم تجربیات جهانی نوآوری و مالکیت فکری بود که دبیری آن برعهده بنیاد علم و فناوری مصطفی-کانون پتنت ایران بود. در همین راستا روز دوم این همایش سه پنل دیگر با عنوان‌های زیست بوم نوآوری و فناوری کرمان با دبیری دانشگاه شهید باهنر کرمان، بزرگ مریخی، کوچک ونوسی به دبیری مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی برگزار شد و موضوع پنل پایانی سیستم نوآوری شرکتی بود که معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم دبیری پنل را برعهده داشت.

برای اطلاع از برنامه اجرایی و سخنرانان و اعضای پنل‌ها (اینجا) همچنین محتوای الکترونیکی گردهمایی (اینجا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *