در جشنواره ارتباط آفرینان و در میان شرکت‌های پیشران اقتصاد مولد ایران

فناپ زیرساخت برنده تندیس زرین ارتباطات آفرینان شد

فناپ زیرساخت برنده تندیس روابط عمومی برتر

فناپ زیرساخت، در نخستین جشنواره ارتباط آفرینان، به عنوان برگزیده نخست جشنواره، شناخته شد و در آیین پایانی جشنواره که دوشنبه 1 خرداد 1402 در سالن همایش‌های مجمع کارآفرینان برگزار شد، تندیس زرین جشنواره را دریافت کرد.

جشنواره ارتباط آفرینان را مجمع کارآفرینان ایران متشکل از پیشران‌های اقتصاد مولد ایران، همزمان با هفته ارتباطات و روابط‌عمومی برای احترام به جایگاه ویژه روابط‌عمومی و با هدف تقویت یادگیری شغلی و ایجاد فضایی مناسب برای بهینه‌سازی فعالیت روابط‌عمومی‌های عضو مجمع، برنامه‌ریزی و برگزار می‌کند.

فناپ زیرساخت برگزیده سه بخش جشنواره ارتباط آفرینان

جشنواره ارتباط آفرینان در هفت عنوان موضوعی، پژوهش و افکارسنجی، برنامه‌ریزی، انتشارات، اینترنت و فضای مجازی، چند رسانه‌ای، ارتباطات رسانه‌ای، مسئولیت اجتماعی برگزار شد و فناپ زیرساخت در بخش پژوهش و نظرسنجی، برنامه سالانه، اینترنت و فضای مجازی شرکت برگزیده شناخته شد.

در آیین پایانی، برگزیدگان جشنواره در سه دسته زرین، سیمین و شایسته تقدیر، معرفی شدند و از میان 290 اثر از شرکت‌های بزرگ پیشران اقتصادی ایران تنها چهار شرکت از جمله فناپ زیرساخت، هلدینگ دنیای ماموت، گروه صنعتی تولیدی ظریف مصور و شرکت رایزکو تندیس زرین دریافت کردند.

همچنین گروه صنعتی انتخاب الکترونیک، هلدینگ فولاد ارس، شرکت کیسون، هلدینگ زر (زر ماکارون)، مجموعه صنایع تولیدی کروز، گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، شرکت کولر هوایی آبان، گروه کارخانه‌های زیتون آرشیا، کارخانه‌های مهراصل، گروه علاقبندیان، شرکت جهان اروم ایاز و شرکت صنایع دستی آقاجانی تندیس سیمین دریافت کردند و هلدینگ شهدوست، شرکت‌های شوفاژکار، گاندو تجارت، صنایع مادیران، گروه صنایع غذایی نامی‌نو، گروه ماموت، پتروشیمی فرسا شیمی، شایسته تقدیر شناخته شدند.

برندگان جشنواره ارتباط آفرینان

مشارکت گسترده شرکت‌های بزرگ، برتری‌ها و کاستی‌ها

گفتنی است پیش از اهدای جوایز، احمد یحیایی ایله‌ای استاد دانشگاه علامه طباطبایی و رییس هیئت داوران جشنواره ارتباط آفرینان بیانیه هیئت داوران را قرائت کرد، هیئت داوران در این متن ضمن تحسین اقدام ارزشمند مجمع کارآفرینان ایران برای برپایی جشنواره ارتباط آفرینان، مشارکت گسترده روابط عمومی‌ها با290 اثر در نخستین جشنواره را امیدبخش دانسته است.

برپایه این بیانیه بررسی آثار رسیده نشان می‌دهد آثار دریافتی در بخش‌های: چندرسانه‌ای و اینترنت و فضای مجازی که فناپ زیرساخت در آن برگزیده شد از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده است. همچنین تاکید شده است که بر مبنای ارزیابی آثار نیاز است روابط عمومی‌ها در حوزه تدوین برنامه سالانه که اساس سایر فعالیت‌هاست اهتمام و کوشش جدی‌تری داشته باشند، همچنین برپایه گزارش‌ها فعالیت مجموعه‌ها در زمینه مسئولیت اجتماعی کیفیت مطلوبی ندارد و لازم است توجه بیشتری به این حوزه معطوف بشود.

نقش حیاتی روابط عمومی‌ها در شرکت‌های پیشران اقتصادی

حمیدرضا غزنوی، دبیر کل مجمع کارآفرینان ایران در ابتدای مراسم، با تبریک هفته ارتباطات و روابط عمومی ابراز داشت: مسیر توسعه کشورهای صنعتی از صنایع پیشران عبور می‌کند، از همین رو نقش روابط عمومی‌ها در شرکت‌های پیشران بسیار مهم و حیاتی است. ما کارگروه‌های بسیاری در مجمع کارآفرینان ایران داریم که یکی از آنان کارگروه روابط عمومی است.

وی افزود: هم‌اکنون ۸۰ شرکت عضو مجمع کارآفرینان ایران هستند که تا پایان سال به ۱۰۰ شرکت هم می‌رسد. متأسفانه رویکرد بسیاری از روابط عمومی پیشران‌ها در حوزه بازاریابی است و این از آثار ارسالی کاملاً مشخص است.

بختیاری دنیای اقتصاد
علیرضا بختیاری مدیر مسئول روزنامه دنیای اقتصاد

نقش روابط عمومی از مدیرعامل هم مهم‌تر است

در ادامه آیین پایانی جشنواره ارتباط آفرینان علیرضا بختیاری، مدیرمسئول روزنامه دنیای اقتصاد گفت: امیدوارم که ما به‌عنوان رسانه پلی برای انتقال دیدگاه‌ها و تجارب پیشران‌های بخش خصوصی باشیم. اکثر روسا و مدیران روابط عمومی را جدی نمی‌گیرند و هنوز روابط عمومی به‌عنوان شغل حرفه‌ای نگاه نمی‌کنند.

وی افزود: امروزه نقش روابط عمومی از مدیرعامل، مدیر منابع انسانی و غیره مهم‌تر است. ما خبرنگار حرفه‌ای برای تولید محتوا در حوزه‌های مختلف کم داریم. اگر مدیر روابط عمومی بتواند تولید محتوا انجام دهد یک‌قدم بسیار بزرگی است. نیاز رسانه و روابط عمومی یک نیاز متقابل است و باید با یکدیگر تعامل کنند. بخش خصوصی در رسانه هیچ سرمایه‌گذاری خاصی انجام نداده است و شما می‌توانید با تولید محتوا به کمک رسانه بیایید.

ضرورت همگام شدن با رویکردهای جدید ارتباطی

در این مراسم اکبر نصراللهی، رئیس دانشکده ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، عضو هیئت منصفه دادگاه مطبوعات و عضو شورای اطلاع‌رسانی دولت ضمن اشاره به برخی دگوگونی‌های ارتباطی برآمده از پیشرفت فناوری‌ها و بسترهای نوپدید ارتباطی برخی چالش‌ها را مطرح کرد و بر ضرورت همگام شدن با رویکردهای جدید ارتباطی تاکید کرد.

همچنین سید احسان قاضی‌زاده هاشمی عضو کمیسیون فرهنگی و دبیر شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما هم در این مراسم ابراز داشت: بر اساس آمارهای یک افکار سنجی مستقل، اعتماد مردم به‌تمامی بسترها برای پذیرش اخبار و شایعه‌ها کاهش پیداکرده است. در چنین فضا تولید محتوای قوی قطعاً مؤثر خواهد بود. ما هم‌اکنون فراتر از امید موضوع اعتماد راداریم. ابتدا باید صحبت درست باشد و سپس به دنبال امیدوارانه آن صحبت یا رویکرد باشیم.

سعید بیابانکی شاعر طنزپرداز هم در این مراسم به عنوان میهمان حضور داشت و پیش از بیان سرودهای طنز اشاره‌ای هم پیشینه حرفه‌ای خود به عنوان مدیر روابط‌عمومی اداره ارشاد اصفهان کرد. مهدی محمدی، مدیر روابط عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی و مصطفی قمری وفا معاون خبرگزاری صدا و سیما دیگر میهمانان این مراسم بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *