بازدید از مراحل نهایی تولید درگاه اینترنت اشیا صنعتی

اینترنت اشیا صنعتی

درگاه اینترنت اشیا صنعتی (IIOT Gateway)، محصول جدید و دانش‌بنیان فناپ زیرساخت است که مراحل طراحی و مدل‌سازی را سپری کرده و نسخه آزمایشگاهی آن محصول در مرحله انجام تست‌های نهایی، برای ورود به بازار تجاری است.

در همین راستا دیروز مهدی ایزدیار مدیرعامل، داور نظری قائم مقام و مهدی عرب‌زاده یکتا، مدیر ارشد کسب‌کارهای صنعت هوشمند شرکت فناپ زیرساخت، با حضور در آزمایشگاه زنده صنعت هوشمند (I4 Living Lab ) واقع در دانشگاه خاتم از فرایند تولید و عملیاتی‌سازی آن بازدید کردند.

در این دیدار مرتضی سرلک مدیر آزمایشگاه زنده صنعت هوشمند که تولید درگاه اینترنت اشیا صنعتی را برعهده دارد و دیگر اعضای این گروه به تشریح ویژگی‌های این محصول داخلی پرداختند و بصورت آزمایشی از آن رونمایی کردند.

آزمایشگاه زنده صنعت هوشمند درگاه اینترنت اشیا صنعتی
آزمایشگاه زنده صنعت هوشمند درگاه اینترنت اشیا صنعتی

 

سرلک درباره برخی قابلیت‌های این محصول ابراز داشت: درگاه اینترنت اشیا صنعتی با قابلیت تبدیل بسترهای ارتباطی، امکان تبدیل پروتکل‌های صنعتی و پروتکل‌های اینترنت اشیا و همچنین قابلیت پردازش لبه‌ای در زمره زیرساخت‌های به روز و  ضروری هوشمندسازی در افق انقلاب صنعتی چهارم است.

وی افزود: برای توسعه این محصول از فناوری‌های نوین حوزه طراحی سیستم‌های نهفته (embedded systems) بهره گرفته شده و سیستم‌عامل‌های لینوکس و اندروید سفارش‌سازی شده است.

در این دیدار مژگان قاسمی مدیر برنامه‌ریزی صنعت هوشمند، حمید رضا حق‌پرست رییس اداره روابط‌عمومی، عبدالله شمیسا، مدیر گروه برق دانشگاه خاتم حضور داشتند.

درگاه-اینترنت-اشیا-صنعتی فناپ زیرساخت
درگاه-اینترنت-اشیا-صنعتی فناپ زیرساخت