نشست هماهنگی رویداد رادار 2023 برگزار شد

نشست رادار فناپ

رویداد رادار 2023 نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای تحقیق و توسعه فناپ، است که با شعار «فناپ در مدار پژوهش و توسعه» برای ارائه توانمندی‌های تحقیق و توسعه مجموعه فناپ به گروه مالی پارسارگاد و همگرایی زیرمجموعه‌های فناپ در مسیر توسعه، اواخر تیرماه امسال در دانشگاه خاتم برگزار می‌شود.

نشست هماهنگی رویداد رادار امروز با حضور نمایندگان شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ فناپ امروز در سالن شیخ بهایی صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

علی زواشکیانی
علی زواشکیانی، مشاور نوآوری هلدینگ فناپ

علی زواشکیانی، مشاور نوآوری هلدینگ فناپ، درباره اهداف برگزاری این رویداد گفت: ارائه دستاوردهای تحقیق و توسعه گروه شرکت‌های فناپ با هدف برنامه‌ریزی و پیگیری بهتر روند توسعه و همچنین زمینه‌سازی برای ایجاد شبکه‌ ارتباطاتی پایدار میان شرکت‌ها با رویکرد هم‌افزایی قابلیت‌ها، تجمیع ظرفیت‎ها، بهره‌برداری مشترک از ظرفیت‌های بالقوه و در نتیجه تقویت درونی زیست‌بوم توسعه محصولات و خدمات فناپ انجام می‌شود.

وی افزود: از سوی دیگر این نمایشگاه فرصتی برای ارتقای فرهنگ، دانش و تجربه تحقیق و توسعه و انتقال این تجربیات میان شرکت‌ها است.

زواشکانی با اشاره به اینکه بازدیدکنندان اصلی این رویداد، مدیرعامل و مدیران ارشد گروه مالی پاسارگاد هستند، درباره محتوای ارائه در این نمایشگاه تصریح کرد: گروه شرکت‌های فناپ به ارائه تازه‌ترین سبد جاری و در حال توسعه محصولات و خدمات و همچنین ظرفیت‌های تحقیقات بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای خود می‌پردازند.

وحید حاجی پور
وحید حاجی‌پور، مدیر مرکز مطالعات و تحقیقات فناپ

در ادامه این نشست وحید حاجی‌پور، مدیر مرکز مطالعات و تحقیقات فناپ، با بیان اینکه رادار نخستین رویدادی است که به دنبال یکپارچگی در محیط فناپ است، ابراز داشت: در این گام می‌خواهیم یک تصویر و نقشه راه شفاف از مسیر حرکت توسعه فناپ داشته باشیم، بنابراین تلاش می‌کنیم روی محصولات درحال توسعه تمرکز کنیم.

حاجی‌پور درباره گروه محصولاتی که در این رویداد عرضه می‌شوند، بازگو کرد: سه دسته محصول از دید فرایند تکامل در این رویداد قابل ارایه هستند: نخست طرح تحقیقاتی که هنوز به کمینه محصولMVP نرسیده یا VP در حال شروع فرایند توسعه است. که این دسته در قالب پوستر ارائه می‌شود، دوم کمینه محصول (MVP) برای نمایش که بخش اصلی نمایشگاه است. برای این گروه نمایش فیزیکی لمس فناوری یا نمایش ویدئویی طرح‌ها پیش‌بینی شده است و سوم محصول تجاری‌سازی شده که تاکید روی آینده نزدیک این محصولات است این دسته بصورت پوسترچاپی یا ویدئو ارائه می‌شوند.

مرتضی سرلک
مرتضی سرلک از فناپ زیرساخت

مرتضی سرلک، از مدیران فناپ زیرساخت در این نشست گفت: ما در مجموعه فناپ، دستاوردهای خوبی در حوزه پژوهش و نوآوری در محصول با رویکرد توسعه داریم و برگزاری نمایشگاه برای ارایه و هم‌افزایی خوب است، اما اینکه حضور در نمایشگاه به جذب سرمایه‌گذاری یا قرارداد فروش در کوتاه مدت برسد کار دشواری است، بنظرم باید اهداف این رویداد را واقع‌گرایانه و دست‌یافتنی تعریف کنیم و از نگاه کوتاه مدت عبور کنیم.

زواشکیانی، هم در تکمیل سخنان سرلک ابراز داشت: حضور در این نمایشگاه اگرچه ممکن است در کوتاه مدت به جذب سرمایه یا قرارداد فروش نرسد اما بسترساز همکاری میان مدت و ارتباط تجاری است. از طرفی ما نیازمند توانمندشدن و بروزرسانی شیوه‌های ارائه هستیم،  این رویدادها، فرصت‌ خوبی برای ارتقای توانمندی و مهارت‌های ارائه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *