آغاز توانمندسازی نوجوانان و جوانان کم‌برخوردار با آموزش رشته‌های آی‌تی و دیجیتال

توانمندسازی جوانان و نوجوانان در راستای مسئولیت اجتماعی شرکت فناپ زیرساخت

با آموزش ۲۰ دانش‌پذیر، فاز نخست طرح مسئولیت اجتماعی آغاز شد. این طرح با محوریت آموزش رشته‌های پررونق آی‌تی و دیجیتال و با هدف توانمندسازی نوجوانان و جوانان کم‌برخوردار است.

«فقدان عدالت آموزشی» منجر به محرومیت‌های آموزشی و نابرابری بیش‌تر اجتماعی برای اقشار کم‌برخوردار می‌شود و  در این بین، آموزش فناوری می‌تواند در پر کردن شکاف‌های اجتماعی بسیار تاثیرگذار باشد.

طرح مسئولیت اجتماعی «بچه‌های آروان» با همراهی ارزشمند شرکت «فناپ زیرساخت» در نقش حامی سخت‌افزاری و «مجتمع فنی تهران» در نقش حامی آموزشی آغاز شده است. «بانک پاسارگاد» و مجموعه شرکت‌های «هلدینگ فناپ» دیگر حامیان سخت‌افزاری این طرح در ادامه‌ی راه خواهند بود.

در طرح «بچه‌های آروان»، دانش‌پذیران به‌کمک سازمان‌های مردم‌نهاد، از جمله «یاران دانش و مهر»، «انجمن حمایت از کودکان کار» و «جمعیت امام علی» به ابر آروان معرفی می‌شوند. با قرارگیری دانش‌پذیر در مسیر آموزشی تعریف شده‌ ابر آروان، کار آغاز می‌شود و تا رسیدن به تخصص حرفه‌ای در رشته‌های دیجیتال مارکتینگ، برنامه‌نویسی وب، طراحی رابط کاربری UI/UX، مدیر شبکه و سیستم‌عامل، و امنیت سایبری این مسیر ادامه می‌یابد تا درنهایت این متخصصان به بازار کار اتصال پیدا کنند.

این مسیر با همراهی حامیان، در هر فصل پس از تامین لپ‌تاپ یا کامپیوتر و ورود دانش‌پذیران جدید به آموزش، ادامه خواهد داشت.

در طرح «بچه‌های آروان» با تکیه بر یک «مای جمعی» و همراهی زنجیره‌ای از شرکت‌ها و موسسات مردم‌نهاد به‌دنبال توانمندسازی ۹۹ تن از اقشار کم‌برخوردار از بین سه گروه کانون‌های اصلاح و تربیت، کودکان کار و نوجوانان یا جوانان مناطق محروم است تا با آموزش رشته‌های حوزه‌ی IT و دیجیتال امکان دسترسی به فرصت‌های برابر اجتماعی را برای این دانش‌پذیران فراهم کند.