اپراتور صنعت هوشمند

همزمان با ورود به عصر صنعت 4 و با توسعه فناوری‌های نو، پیچیدگی‌ها و الزامات صنعت تولید نیز در سال‌های اخیر، پیوسته افزایش یافته است. امروزه عواملی مانند تشدید رقابت‌های بین‌المللی، افزایش نوسانات بازار، تقاضا برای محصولات کاملاً سفارشی (شخصی‌سازی شده) در کوتاه‌ترین زمان ممکن، چالش‌هایی جدی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها ایجاد کرده است. آنقدر که به نظر می‌رسد رویکردهای موجود برای تولید محصولات و خدمات، دیگر به اندازه گذشته ارزش‌آفرینی نمی‌کنند. کارشناسان معتقدند ریشه چنین چالش‌هایی را در حوزه‌هایی مانند پیشرفت سریع فناوری و هوشمندسازی باید جستجو کرد؛ موضوعی که طیف وسیعی از تجارت‌های نو پدید را ایجاد کرده است.
سازمان تجارت و سرمایه‌گذاری آلمان در تعریف صنعت 4 تصریح کرده است:
«یک تغییر فراساختاری است که به واسطه پیشرفت‌های فناوری امکان‌پذیر شده و به تغییر و تحول فرآیند‌های قدیمی تولید منجر می‌شود. به بیان ساده‌تر، این تحول بنیادین به این معناست که تجهیزات مرتبط با تولیدات صنعتی، به تنهایی بر تولیدات برنامه‌ریزی شده غیرقابل تغییر در خطوط تولیدی متمرکز نیستند، بلکه محصول و تجهیزات سازنده‌ آن در مورد نحوه‌ تولید و اینکه دقیقاً چه خروجی حسب نیاز خاص مشتری باید انجام شود با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.»
امروزه صنایع و کارخانه‌های بزرگ – افزون بر تمرکز روی تولید و توزیع – ماموریت‌های جدیدی را برای پیشرفت در مسیر تحول دیجیتال در دستور کار قرار داده‌اند. اینجاست که فناپ زیرساخت به عنوان نخستین اپراتور صنعت هوشمند با بهره‌گیری از مدل‌ها و الگوهای نوپدید مبتنی بر فناوری‌های پنج گانه اینترنت اشیا، کلان داده، هوش مصنوعی، محاسبات ابری و بلاک‌چین، به عنوان شریکی راهبردی، تمام راهکارها و محصولات مورد نیاز در صنعت 4 را به صاحبان صنایع و سازمان‌های بزرگ ارائه می‌دهد و حرکت آن‌ها را در مسیر هوشمندسازی و دستیابی به تحول دیجیتال سرعت می‌بخشد. ‌

راهکارها

صنعت 4 و هوشمندسازی صنایع
متاورس صنعتی

فنارپی راهکار جامع مدیریت منابع سازمانی
راهکار جامع مدیریت منابع سازمانی

اینترنت اشیا

برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در فناپ زیرساخت تماس بگیرید.