راهکار پلاک خوان

سامانه پلاک‌خوان فناپ زیرساخت با نام تجاری به‌خوان، محصولی است که تمامی خدمات کنترل و مدیریت تردد خودروها و همچنین ثبت انواع تخلف (سرعت غیر مجاز، عبور از چراغ قرمز، ورود به طرح ترافیک و …) بر مبنای تشخیص پلاک خودرو را ارائه می‌دهد.

سامانه به‌خوان با رویکرد تولید محصولی بومی (سخت‌افزار و نرم‌افزار) مطابق استانداردهای روز دنیا اجرا شده است. این محصول پاسخ‌های روشنی برای پرسش‌ بنیادین مشتریان در زمینه ارزش افزوده‌ سازمانی دارد و با شناخت دقیق نیازها و چالش‌های مشتریان امکانات و راهکارهای نوین و راهگشایی دربر دارد.

سخت‌افزار به‌خوان

دوربین پلاک‌خوان، برای ثبت تصاویر پلاک‌ها در هر نقطه زیر پوشش نصب می‌شود. این دوربین از توانایی لازم برای ثبت تصاویر با وضوح و کیفیت مناسب در همه ساعات شبانه‌روز و شرایط مختلف جوی برخوردار است. سخت‌افزار سرور، سخت‌افزاری است که نرم‌افزار سرویس‌دهنده به‌خوان روی آن نصب می‌شود و رابط میان دوربین پلاک‌خوان و سرور مرکزی است.

دوربین پلاک خوان فناپ زیرساخت
نرم افزار به خوان فناپ زیرساخت

نرم‌افزار به‌خوان

رابط کاربری تحت وب به‌خوان که بدست برنامه‌نویسان خبره فناپ زیرساخت طراحی و کدنویسی شده، به مدیر سیستم امکان بررسی و استخراج انواع گزارش‌ها از اطلاعات را می‌دهد و بستر مدیریت و برنامه‌ریزی برای سرورهای به‌خوان را فراهم می‌کند. این سامانه بومی افزون بر استانداردهای بالای کیفی، قابلیت بهینه‌سازی بر پایه نیازهای مشتریان را دارد.

راهکارهای به‌خوان

عوارض آزادراهی
عوارض آزادراهی

محصولی کارآمد مبتنی بر فناورهای نو که با استفاده از فناوری پردازش تصویر امکان دریافت الکترونیکی عوارض جاده‌ای را فراهم می‌کند.

سامانه ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز
عبور از چراغ قرمز

با کمک سامانه ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز، خودروهاي عبورکننده از چراغ قرمز و خودروهای متوقف روي خطوط عابرپياده، شناسايي می‌شوند.

سرعت سنج
سرعت‌سنج

در اين سامانه استقراری، سرعت خودرو بصورت نقطه‌ای و با استفاده از پردازش تصاوير ويديويی اندازه‌گیری می‌شود. دقت سرعت‌سنجی اين سامانه بالای 97 درصد و منطبق بر استانداردهای جهانی است.

طرح ترافیک حمل و نقل هوشمند
طرح ترافیک

یکی از چالش‌های پلیس مدیریت و کنترل دقیق محدوده طرح ترافیک است، سامانه هوشمند به‌خوان امکان مدیریت هوشمند این محدوده را فراهم می‌کند تا ضمن افزایش دقت، در زمان، انرژی و هزینه‌های پلیس هم صرفه‌جویی بشود.

حمل و نقل هوشمند
معاینه فنی

در طرح شناسایی و اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی با دسترسی به بانک اطلاعاتی ستاد معاینه فنی خودروها و تطابق پلاک‌های ثبت شده توسط سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات، خودروهای فاقد معاینه فنی شناسایی و مطابق قانون اعمال قانون خواهند گردید.

پارکینگ حاشیه ای
پارکینگ حاشیه‌ای

پارکینگ حاشیه‌ای یا مکانیزه کردن جای پارک، یکی از راهکارهای بهره‌گیری از سامانه هوشمند به‌خوان است که از سال 1399 در مناطق مختلف تهران راه اندازی شده است.

حمل و نقل هوشمند

برای دانلود کاتالوگ کلیک کنید

سامانه پلاک‌خوان متحرک

سامانه پلاک‌خوان متحرک ثبت تخلف خودرویی، محصول جدید شرکت فناپ زیرساخت، دارای گواهینامه تاییدیه استاندارد پلیس است. این سامانه امکان پلاک‌خوانی همزمان در چهار جهت، در طول شبانه روز، در دماهای متفاوت و به صورت آفلاین و آنلاین را دارد. امکان ثبت 18 نوع رفتار ترافیکی، مکان‌یابی هوشمند و استفاده از سخت افزار صنعتی و پایدار از دیگر مزیت‌های رقابتی این سامانه است.

سامانه پلاک خوان متحرک فناپ زیرساخت
پلاک خوان فناپ زیرساخت

محصول جدید به‌خوان
(Embedded Version)

یکی از استراتژی‌های مهم واحد حمل و نقل هوشمند فناپ زیرساخت، توسعه و بهبود محصولات ITS با استفاده از پتانسیل‌ها و توانمندی‌های متخصصان شرکت و در راستای نیازمندی‌های مشتریان است. در نتیجه این رویکرد، در سال 1400، بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار پلاک خوان (که شامل دوربین و سیستم کامپیوتری می‌شود) بازطراحی و یک محصول یکپارچه (Embedded) تولید شد. این محصول به گونه‌ای طراحی شده است که دو بخش مجزای دوربین و سیستم سخت‌افزاری در یک قالب واحد (در همان ابعاد محصول قبلی) قرار بگیرند. طراحی جدید این محصول هزینه نهایی و هزینه نگهداری را به شکل چشمگیری کاهش می‌دهد.

چرا به‌خوان

سامانه به خوان

نرم افزار مرکزی برای یکپارچه‌سازی اطلاعات و تولید انواع گزارش‌ها

سامانه به خوان

تیم متخصص و مجزا برای پشتیبانی پروژه‌ها

سامانه پلاک خوان

بیش از 10 سال تجربه در حوزه حمل و نقل هوشمند کشور

هوشمندسازی صنعت حمل و نقل با دوربین نظارتی

بهره‌مندی از تکنولوژی به روز در حوزه سخت افزار و نرم افزار

سامانه به خوان

بومی بودن محصولات و قابلیت سفارشی‌سازی

3 پروژه اجرایی

سامانه پلاک خوان فناپ زیرساخت
ثبت تخلف سرعت استان فارس

سامانه ثبت تخلف سرعت 120 نقطه محورهای مواصلاتی استان فارس، آمار تصادفات منجر به فوت را به طرز چشمگیری کاهش داده و امکان مدیریت پلاک‌های ورودی از هر استان و ردیابی خودروهای دستوردار را فراهم کرده است.

هوشمندسازی صنعت حمل و نقل
سامانه‌های اخذ الکترونیکی عوارض

امکان اخذ عوارض آزادراهی، ثبت مکانیزه تمامی پلاک‌ها و دریافت انواع گزارشات تحلیل از عبور و مرورها در آزادراه‌های تهران – ساوه، کرج – قزوین و همت – کرج، یکی از پروژه‌های اجرایی واحد حمل و نقل هوشمند است.

آیا می‌دانید؟

سلامت هوشمند

کاهش 16.7 درصد میزان جان‌باختگان تصادف‌ها در 5 استان (فارس، کرمان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی) در مقایسه با یکسال قبل از نصب تجهیزات سرعت سنجی

دوربین نظارتی

18.4 درصد کاهش مصدومین در 5 استان (فارس، کرمان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی) در مقایسه با یکسال قبل از نصب تجهیزات سرعت سنجی و سال 99

سامانه به خوان

در حال حاضر سیستم به‌خوان در بیش از 17 عوارضی مختلف مورد استفاده قرار گرفته که منجر به کوتاه‌تر شدن زمان سفر و مصرف بهینه سوخت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در فناپ زیرساخت تماس بگیرید.